Slovenskí vodní pólisti podľahli Maďarsku vo vyrovnanom zápase 12:13

17.02.2015 Celý región

Košice 17. februára (TASR) - Slovenskí vodnopóloví reprezentanti podľahli vo štvrtom kole európskej časti kvalifikácie Svetovej ligy 2014/2015 Maďarsku 12:13. S úradujúcimi majstrami sveta hrali vyrovnanú partiu, v závere sa im však napriek výbornému výkonu nepodarilo dosiahnuť na senzačný bod. V A-skupine tak so ziskom jediného bodu priebežne figurujú na poslednej štvrtej pozícii.

Zverenci španielskeho trénera Antonia Estellera Serrahimu od úvodu zaskočili súpera kvalitnou defenzívou na čele s výborne chytajúcim Michalom Gogolom. V 5. minúte poslal Slovákov do vedenia v oslabení Baláž, na ktorého následne nadviazal i Ďurík. Maďari skórovali v závere prvej štvrtiny a vyrovnali na začiatku druhej. Do polčasu sa ešte dvakrát dotiahli na Slovákov aj vďaka dvom gólom Vámosa. V druhej polovici ukázali svoju kvalitu, dostali sa do dvojgólového vedenia a do konca tretej štvrtiny si ho bez problémov udržali. Slováci hrali naďalej s obrovským favoritom vyrovnanú partiu, a hoci sa vždy dotiahli na rozdiel gólu, vzápätí opäť inkasovali. Necelé tri minúty pred koncom znížil Faměra z pokutového hodu na 11:12, no na druhej strane okamžite odpovedal Dénes Varga. Slováci už iba skorigovali skóre vďaka Semanovi na konečných 12:13.

Slováci sa v nasledujúcom piatom kole A-skupiny predstavia 17. marca v Grécku.

kvalifikácia SL 2014/2015, A-skupina, 4. kolo - Košice:

Slovensko - Maďarsko 12:13 (2:1, 2:3, 3:5, 5:4)
Góly: Polovic 3, Ďurík 2, Ďurík 2, Faměra 2, Seman 2, Zaťovič - Vámos 3, Angyal 2, Német 2, Salamon 2, Szivós, Erdélyi, Madaras, D. Varga

hlas po zápase /zdroj: Slovak Sport TV/
Róbert Kaid, asistent trénera SR: "Veľká gratulácia chlapcom. Bolo na nich vidno, že majú chuť niečo dokázať proti veľkému súperovi. Boli namotivovaní a ukázali, že slovenské vodné pólo sa uberá dobrým smerom. Dokázali zvládať osobné súboje s Maďarmi a to je doslova niečo neskutočné. Išli do toho perfektne, takmer v ničom nezaostávali za súperom. Možno rozhodla len hráčska kvalita hostí. Z našej strany to bolo perfektné vystúpenie. Pevne verím, že si chlapci tento zápas zapamätajú."